OTOBÜSLERE GİZLİ YOLCU DENETİMİ.


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşımpark A.Ş, belediye otobüslerini gizli yolcu ile denetleyecek


Otobüslere gizli yolcu denetimi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ulaşımda vatandaşların rahat seyahat etmeleri için farklı uygulamalar gerçekleştiriyor. Yolculardan gelen şoför şikâyetlerini araştırmak için Ulaşımpark A.Ş belediye otobüslerinde gizli yolcu uygulamasını yürütüyor.

BİN 119 KEZ GİZLİ YOLCU
Araçlarda daha kaliteli hizmet sunabilmek, verilen hizmetin eksik ve aksayan yönlerini yolcuların gözünden tespit edebilmek amacıyla Gizli Yolcu Araştırması Ulaşım Park AŞ’ye ait tüm araçlarda yapılıyor. Uygulamanın başladığı günden bu yana araçlarda toplam bin 119 kez gizli yolcuuygulaması yapıldı. Uygulama otobüslerde halen devam ediyor.

OTOBÜSÜ GÖZLEMLİYOR
Gizli yolcu, araçların güzergâhlarına göre araçtaen az 20 en fazla 60 dakikayolcularla birlikte seyahat ediyor Bu seyahat esnasında 18 farklı konuda otobüs içerisinde gözlem yaparak bilgi topluyor. Daha sonra bu bilgiler Ulaşım Park AŞ tarafından değerlendirilerek gerekli çalışma yapılıyor. Bugüne kadar otobüslerortalama 45 bin 160 dakika gizli yolcu tarafından denetlendi.

DEĞERLENDİRME KONULARI
Genel olarak; havalandırma sistemleri, araç iç ve dış temizliği, araç içi tabelalar, araç içi kütüphanenin kullanıma uygunluğu, led ekranları, güvenlik ekipmanları, afiş ve bildiri ekranları, araç içi koltukların durumu, aracın durakta kalış süresi, emniyet kemeri kullanımı, şoförün kişisel bakımı, şoförün cep telefonu kullanma durumu, şoförün yolcularla ve diğer sürücülerle olan iletişimi, güvenli sürüş, engelli yolcu, hız limitlerine uyma
sol şerit ihlalleri ve trafik işaretlerine uymak, değerlendirme yapılan konular.

FOTOĞRAF GALERİSİ

DİĞER HABERLER

Tüm hakları Ulaşım Park A.Ş.ye aittir. 2017©