İKİNCİ YOLCULUKTA %50 İNDİRİM DÖNEMİ


UlaşımPark araçlarında ikinci yolculukta
yüzde 50 indirim dönemi başladı


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden UlaşımPark A.Ş. otobüslerinde aktarmalı yolculuklarda yüzde 50 indirim uygulaması yapılıyor. UlaşımPark A.Ş. otobüslerinde seyahat eden yolcular, aktarmalı olarak gidecekleri yer için tekrar otobüse bindiklerinde ulaşım ücretinin yarısını ödüyor. Uygulama, ücreti 4 TL’nin altında olan UlaşımPark otobüsleri ile deniz ulaşım araçlarında geçerli. Yüzde 50 indirim; aktarma yapılan araçlardan ücreti düşük olan hat üzerinden yapılıyor.

AKTARMANIN FAYDALARI
90 dakika içerisinde ikinci araca binildiğinde ücrette %50 indirim olması toplu taşımayı hem teşvik ediyor, hem de yolcuların daha ekonomik bir ulaşım yapmalarını sağlıyor. Uygulama ile toplu taşımanın tercih edilmemesinden kaynaklanan ve giderek artan bireysel araç sahipliği oranının düşürülmesi, dolayısıyla trafiğe çıkan araç sayısının azaltılması hedefleniyor.

BİR YIL TEST EDİLDİ
Aktarmadaki bu sistem yaklaşık bir yıl süreyle test edildi. Süre içerisinde vatandaşların uygulamadan yoğun bir biçimde faydalandıkları görüldü. Direk ulaşım imkanı olmayan, iki araç ile ulaşımın zorunlu olduğu yerlere vatandaşlarımız aktarma sayesinde indirimli olarak ulaşabilecek. Ayrıca aktarma deniz ulaşım araçları ile UlaşımPark’ın otobüsleri arasında geçerli olduğundan iki ulaşım modu arasında entegrasyon da sağlandı.FOTOĞRAF GALERİSİ

DİĞER HABERLER

Tüm hakları Ulaşım Park A.Ş.ye aittir. 2017©