Başkan'ın Mesajı
Sevgili hemşehrilerim,


2004’te başlayan bir destanı, bir hizmet destanını hep birlikte yaşadık, yaşıyoruz… Bir ilçeye indirgenmiş “Büyükşehir” kavramını gerçek mecrasına taşıyarak il genelinde halka hizmeti, Hakk’a hizmet anlayışıyla yaygınlaştırdık.
 
Bu başarıda gece gündüz demeden çalışan vazife arkadaşlarımız kadar hiç kuşkusuz her zaman bize olan desteğini ve güvenini ortaya koyan vefakâr ve kadirşinas hemşehrilerimizin de çok büyük payı vardır.
 
Türkiye’nin sanayi başkenti unvanını hak edercesine ülkenin en önemli sanayi tesislerinin büyük bölümünü bünyesinde barındıran Kocaeli’mizin bu önemine ters orantılı olarak yıllarca kaderine terk edilmiş bir ulaşım sistemi mevcuttu. İlk iş olarak plânlamayı öne olarak çalışmalara başladık…

Her biri birer sanat eseri gibi işlenmiş modern kavşaklar, bölünmüş yollar, modern yaya köprüleri, bağlantı yolları, alternatif ulaşım imkânları, tünel geçişleri ve otoyol kalitesinde köy yolları ile Kocaeli, ulaşımda çağ atladı…
 
Kentin her bir karışını, en ücra köşesine kadar plânladık. Çünkü bir amacımız vardı; “Kentte ne varsa, köye de o olmalıydı.” Bunu gerçekleştirmek için de ne sanayi çevreye, ne de çevreyi sanayiye feda edemezdik. Sıkı bir çalışma ile ulaşım mastır plânını ve lojistik mastır plânlarını hazırlayıp uygulamaya geçirdik. Hızla yenilediğimiz şehir içi ulaşım filomuzla konforu ve teknolojiyi Kocaeli’ne taşıdık. Çevre dostu ulaşımımız, aynı zamanda özürlüye saygılı, bisiklet aparatı ile de sporcuya destek olduk. Türkiye’de ilk olan kütüphaneli otobüslerimizle aynı zamanda ulaşımda ilk kez bir kültür devrimini de gerçekleştirdik.
 
Ve şimdi…
Ulaşım Park A.Ş.’yi hayata geçirerek Kocaeli’nin ulaşım alanındaki çalışmalarını ve yeniliklerini taçlandırmış oluyoruz.

Ulaşım Park A.Ş. ile birlikte ‘Kocaeli ulaşım hayatında’ yeni bir dönem başlıyor. Modern kentlerin en büyük sorunu olan otopark konusunda Kocaeli özelinde sorun tamamen çözülme aşamasına gelmiş oluyor. Artık belli standartlara sahip, hizmet kalitesi yüksek otoparklarımız ile hemşehrilerimize güvenli ve kaliteli hizmet sunulurken, diğer yandan da toplu taşıma araçlarımızda hizmet çitasını daha da yükseltmiş olacağız. 2017 yılı başlarında hizmete girmesini plânladığımız Akçaray’ın insan odaklı bir anlayışla işletilmesi ile Kocaelili hemşehrilerimize çok daha rahat, hızlı, etkin ve konforlu ulaşım imkânını sunmuş olacağız.

 
Bütün bunları siz değerli hemşehrilerimizden aldığımız güç ve hükümetimizin verdiği destekle gerçekleştirirken inanıyoruz ki, her geçen gün daha ileriye giden Kocaeli’miz, böylece 2023 ve 2071 hedeflerine yerel ölçekte bir adım daha yaklaşmış oluyor…

Ulaşım Park A.Ş. hayırlı – uğurlu olsun…
 
İbrahim KARAOSMANOĞLU
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı

Tüm hakları Ulaşım Park A.Ş.ye aittir. 2017©